6 kwietnia, 2014

Bezglutenowa pizza w Warszawie

W ubiegły weekend w Krakowskiej restauracji odbył się festiwal bezglutenowej pizzy. Do Krakowa nie było nam po drodze, bo (jak może widzieliście na naszym Instagramie) byliśmy w Poznaniu na Motorshow, ale w głowie pozostał pomysł, a właściwie… chrapka. Złapałam smaka na bezglutenową pizzę.

Niestety wśród Warszawskich lokali oferujących bezglutenową pizzę nie da się przebierać: do wyboru są Oliwka (ostatnio jadłam tam zakalca, więc nie polecam), La Cantina (drogo, a ostatnio ciasto „strzelało”) i Picola Italiana (nie należy do Menu bez glutenu, więc trochę się boję ryzykować). Z dwojga złego wolę za twarde niż zakalcowe ciasto, a że przechodziliśmy nieopodal… ;)

Zamówiliśmy Caprese – bezglutenową pizzę z mozarellą, pesto i pomidorami (32 zł).

La Cantina Warszawa, Nowy Świat, bezglutenowa pizza, restauracja, opinie, blog o restauracjach w Warszawie

Dwa pozytywne zaskoczenia: ceny pizzy bezglutenowej zmalały po 2 zł na sztuce (zawsze to coś) i (tu duże wow) poprawiła się jakość ciasta. Jest tak samo cienkie, ale tym razem było dość… miękkie. Głównie za sprawą naprawdę dużej ilości oleju, ale cóż – coś za coś. Z dwojga złego lepszy tłuszcz niż cukier (od tego tygodnia staram się odstawić słodycze…) ;) Brzegi lekko chrupiące, idealnie przycięte, ktoś tu się chyba postarał. I dobrze, teraz przynajmniej cena jest dużo bardziej uczciwa wobec tego, co dostaje się w zamian.

La Cantina Warszawa, Nowy Świat, bezglutenowa pizza, restauracja, opinie, blog o restauracjach w Warszawie

Przystawka – hummus i wafle ryżowe

 Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Co to reszty – bez zmian. Wciąż ubolewamy nad miszmaszem w menu (mnogość rodzajów kuchni) i w wystroju wnętrza (mix karczmy, z winiarnią, shisha barem itd.). Ceny, menu i wystrój mówią same za siebie – witamy cudzoziemców przechodzących akurat Nowym Światem. A z drugiej strony profil na Facebooku informuje o przyjaznej atmosferze, wraz z rachunkiem następuje prośba o wypełnienie krótkiej ankiety (badanie satysfakcji)… trochę się pogubiliśmy, jaka ta La Cantina jest.

 Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

  • Wykop
  • Blip
  • Flaker
  • Pinger
  • Reddit
  • Tumblr
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj


Jedna odpowiedź do “Bezglutenowa pizza w Warszawie”

  1. […] okresie majówki (1-3 maja od godz. 10:00) w La Cantina (pisaliśmy o restauracji TU i TU) odbędą się porady dietetyczne, darmowe, na których będzie można dokonać pomiaru tkanki […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *