12 stycznia, 2014

Curry House, czyli Indie na Bielanach

 

W szare, zimowe popołudnie dobrze się rozgrzać. Wprawdzie było po 12-tej, więc można by skosztować trunków podnoszących ciepłotę organizmu ;), ale ponieważ doskwierała nam wzmożona ochota na intensywne smaki, wybraliśmy się na Bielany do Curry House. Piekło!

Curry House przy Żeromskiego 81 to, sądząc po przewijających się gościach, głównie odbierających zamówienia na wynos, bardzo popularne miejsce w okolicy. Miałem wrażenie, że większość z nich to stali klienci, zagadujący do obsługującego jegomościa, który wydawał się być właścicielem. Pojechaliśmy tam bez rezerwacji i to był błąd, bo około 16 w dzień świąteczny, lokal składający się z jednej sali i wąskiego korytarza wejściowego, w którym stały ze 3-4 stoliki, był pełny. Zdesperowani, a przede wszystkim głodni(!), czekaliśmy na stolik ok. 20 minut. Uff. Odchodzący od tegoż stolika z prawdziwą życzliwością przekazali nam wyrazy współczucia, że teraz będziemy czekać kolejną godziną na dania. Na szczęście zamówienie złożyliśmy już wcześniej – taki spryt!

Curry House ul. Żeromskiego Warszawa Bielany - opinie na tasteaffair.pl - przewodniku po restauracjach w Warszawie

Wnętrze Curry House ma trochę indyjskich akcentów, ale nie jest to jakiś klimatyczny lokal – raczej budka z dostawionym namiotem, do której przychodzi się zjeść, a nie rozsiadywać czy obcować z otoczeniem. Z zewnątrz można mieć wrażenie, że trafiło się pod zły adres – wygląda trochę jak większy chińczyk. I niestety wewnątrz nie ma toalety. Trzeba poprosić o kluczyk i wyjść na zewnątrz, obok.

Curry House ul. Żeromskiego Warszawa Bielany - menu, opinie, dostawa, recenzja - blog o restauracjach w Warszawiewatch full Power Rangers film

W menu blisko 100 pozycji z napojami, czyli co? Ból pod tytułem „zamówiłbym wszystko” :). Z braku zupy, na którą miałem ochotę, zamówiłem Onion Bhajia, czyli panierowane krążki cebuli smażone w głębokim tłuszczu (10 zł). Spodziewałem się faktycznie krążków, natomiast były to raczej kuliste kotleciko-pulpeciki obtoczone w cieście, dość suche, bardzo ciężkie i sycące. Podane z dwoma przepysznymi sosami (pierwszy na bazie mięty, a drugi słodko-kwaśny), które trochę ratowały sytuację, bo same cebulaki ;) były nieco zbyt mdłe.

Curry House - Warszawa Bielany, ul. Żeromskiego - menu, opinie, dostawa, restauracja indyjska

Później przyszła pora na Lasooni Macchi – kawałki ryby gotowane w ostrym sosie o smaku czosnku (22 zł) plus chlebek z pieca Tandoor z liśćmi kozieradki (6 zł). Bomba! Wszystko idealne, bardzo bardzo ostre, mimo że według skali z menu były to 2 na 4 papryczki. Ach! Pyszne.

Restauracja indyjska Curry House Warszawa menu

Magda zamówiła Pawn Jalfrieji – krewetki gotowane z warzywami w  sosie curry (31 zł) i ryż basmati (6 zł). Mimo oznaczonej 1 papryczki obok w menu były ostre, nawet może lekko zbyt ostre, co nie zmienia faktu, że były bardzo smaczne. Ryż idealnie sypki. Do popicia polecamy napój z mango. Warto zaznaczyć, że dania są bardzo sycące i można później leżeć i kwiczeć z przejedzenia.

Restauracja indyjska Curry House Warszawa Bielany, ul. Żeromskiego Warszawa, dostawa i menu hinduskie

Obsługa w Curry House jest przyjazna i sympatyczna, tworząca niemal rodzinną atmosferę – zarówno dla nowych, jak i stałych gości (z którymi plotkują nawet o ich dzieciach ;)). Mimo pełnego lokalu zamówienie dostaliśmy dość szybko, choć przewijały się osoby narzekające na oczekiwanie rzędu 40 minut. To na pewno nie jest fajne, ale przy takiej liczbie zamówień i obecnych na miejscu wybaczalne. I świadczyć może o bardzo dobrej kuchni, co do czego się zgadzamy.

PS nawet teraz, prygotowując ten wpis, na samo wspomnienie smaków ze zdjęć robimy się godni. Ale nie, dziś grzecznie zostaniemy w domu. Chyba ;]

 

PODSUMOWANIE

GDZIE CURRY HOUSE, ul. Żeromskiego 81 (Bielany)
NA CO lunch, wyżerkę, na wynos
Z KIM samemu, ze znajomymi
KUCHNIA indyjska, smaczna i sycąca! <3
WNĘTRZE przypomina budkę z chińczykiem, choć właściciele starali się, jak mogli dorzucając na ściany kilka ozdób w stylu indyjskim
OBSŁUGA  przyjazna i miła; uwija się, jak może, często uśmiecha
CENY zupy 12-14 zł, sałatki 7-15 zł, przystawki 10-24 zł, dania główne 17-36 zł, dodatki 6-15 zł, desery 8 zł, alkoholi brak; oferta lunchowa dla firm 22 zł
OGÓLNA OCENA Zdecydowanie polecamy dla osób, za którymi chodzi kuchnia indyjska. Można się mocno i dobrze najeść, za uczciwą cenę. Może i wystrój nie powala, brak toalety razi, ale… w Curry House możliwa jest też dostawa do domu. My będziemy wracać, bo ogromne menu kryje w sobie jeszcze wiele niepoznanych przez nas pyszności. Wam też polecamy. Mniam.
REZERWACJA MIEJSC 508 870 774, 797 872 230, strona WWW, profil na Facebooku; godz. otwarcia: pon.-ndz. 11:00-22:00

 

 

  • Wykop
  • Blip
  • Flaker
  • Pinger
  • Reddit
  • Tumblr
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *