4 lutego, 2014

Rasoi – perełka w pawilonie

 

Rasoi to mała restauracja z kuchnią indyjską, która otworzyła się półtora miesiąca temu w pawilonie przy ul. Chmielnej 98 vis-à-vis Złotych Tarasów. Prawdopodobnie gdyby nie to, że jestem tam bardzo często, to bym się nie zapuścił na hinduskie smaki do budynku w którym jest kebab, chińczyk, średnie sushi i jakieś dwie barownie. Rasoi zdecydowanie odróżnia się od otaczającej konkurencji – przede wszystkim kuchnią.

Restauracja indyjska Rasoi, Warszawa, ul. Chmielna, kuchnia hinduska

W małym, dość przytulnym wnętrzu pełnym poduszek, o stonowanych kolorach ścian i delikatnych akcentach rodem z Indii znajdziemy zaledwie pięć stolików, z czego przy części siedzi się też na wysokim parapecie (niewygodnie bo za wysoko), jest też mały bar i toalet. Zapachy kolorowo przyprawianych dań wydobywają się z… piwnicy. :-) Lokal odwiedziłem do tej pory dwa razy i za każdym było tu dość zimno, dowiedziałem się że taki urok budynku i administracji, trochę szkoda bo gorąca herbata nie ratowała sytuacji. Obsługa sprawnie i miło obsługuje gości, praktycznie cały czas nad wszystkim czuwa właściciel, który wszystkie smaki przywiózł z rodzinnego kraju.

Restauracja indyjska Rasoi, Warszawa, ul. Chmielna, kuchnia hinduska

W menu znajdziemy klasyczne propozycje kuchni indyjskiej – przepyszne połączenia warzyw, sosów i mięsa, drobiu czy ryb, podawane z ryżem lub chlebkami naan. Wśród napojów dominują restauracyjne standardy, ale warto zatrzymać się przy hinduskich lassi. Ceny są uczciwe, średnie, za danie z kurczakiem i naan zapłacimy od ok. 34 zł wzwyż. Wszystko jednak bije na głowę oferta lunchowa, w skład której wchodzi jedno z dwóch dań dnia, placek naan, ryż basmati i małą sałatka. Nie dość, że przepysznie i „do pełna” :-) to za zaledwie 20zł (licząc po pozycjach z menu normalnie taki zestaw kosztowałby 40+ zł). Super.

Restauracja indyjska Rasoi, Warszawa, ul. Chmielna, kuchnia hinduska

Serdecznie mogę polecić mix veg curry, czyli mieszankę warzyw w sosie indyjskim (21 zł) i butter chicken – grillowane kawałki kurczaka w sosie pomidorowym (27 zł), koniecznie na ostro. Mimo, że stronię od dań mięsnych, to tak dobrze przyrządzonego kurczaka nie jadłem bardzo dawno.

 

 

PODSUMOWANIE

GDZIE RASOI, ul. Chmielna 98 lok. 15 (Wola)
NA CO lunch, kolacja
Z KIM samemu, z małą grupą znajomych, we dwoje
KUCHNIA indyjska
WNĘTRZE małe, zaledwie pięć stolików, dość przytulne i przyjazne choć bardzo zimne w siarczyste mrozy, delikatne hinduskie akcenty połączone z nowoczesnym stylem
OBSŁUGA sympatyczna i sprawna
CENY zupy i przystawki 9-24 zł, dania 18-48 zł, dodatki 6-15 zł, desery 9-12 zł
OGÓLNA OCENA Małe i niepozorne miejsce w mało ciekawym otoczeniu zaskakujące świetną kuchnią hinduską i bardzo dobrą ofertą lunchową. Super-smacznie i do syta.
REZERWACJA MIEJSC 729 290 125, 729 392 021, strona WWWFacebook, godz. otwarcia: pon.-pt. 11:00-22:00, sob.-nd. 12:00-22:00

 

 

  • Wykop
  • Blip
  • Flaker
  • Pinger
  • Reddit
  • Tumblr
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *