20 czerwca, 2013

Vapiano

Gdzie szybko i smacznie zjeść coś włoskiego? Na pierwszą myśl przychodzi mi zawsze jedno miejsce – Vapiano. W wejściu otrzymujesz kartę zbliżeniową, na którą nabijane są zamówione przez Ciebie dania przy poszczególnych częściach ciągnącego się przez całą restaurację baru, za którym na Twoich oczach powstają zamawiane przysmaki.

Restauracje tej sieci znajdują się w wielu zakątkach świata i wyglądają niemal identycznie (niedawno trafiliśmy na Vapiano w Wiedniu i ciężko dostrzec różnice): drewniane wysokie i niskie stoły, żywe pnie drzew, niskie lampki i aromatyczna bazylia w doniczkach. W Warszawie znajdują się dwie: przy Taśmowej (w biurowcu, więc w porze lunchu jest tłoczno jak na Centralnym po przyjeździe porannej SKM-ki, w weekendy zaś rodziny z dziećmi – piski, wrzaski i bieganie między stolikami) oraz na rogu Jerozolimskich i Emilii Plater vis-à-vis Marriottu (w tygodniu – analogicznie, miejsce na szybki obiad). Byłem dziesiątki razy, Magda tylko kilka, lubię tu często wracać na lunch w tygodniu czy w weekend.

Vapiano w Wiedniu

Menu makaronów i pizzy jest podzielone na trzy kategorie cenowe, w każdej po kilka pozycji. Do tego kilka przystawek, zwykle 2-3 zupy, sałatki, desery i napoje. Od nadmiaru głowa nie boli, ale to akurat dobrze – na przekór wszystkim pizzeriom z pięćdziesięcioma pozycjami w karcie i pizzami, które różnią się aż (sic!) jednym składnikiem, który „tak wiele zmienia”, ta w Vapiano jest świetna. Być może zabrzmi to, jak bluźnierstwo, ale zaryzykuję opinię, że jest jedną z lepszych w mieście, mimo że restauracja de facto jest sieciowa.

vapiano_tasteaffairpl_02

Obsługa? Nie ma problemu czekania na kelnera, bo jesteś nim sam – zamawiasz i odbierasz co Ci się podoba w odpowiednich częściach knajpy. Zamawiając pizzę dostajesz biper (taka śmieszna kostka, która wibruje i świeci, gdy Twoje danie jest do odbioru), odbierasz ją a za wszystko płacisz przy wyjściu, bez potrzeby czekania na rachunek. Prawie tak szybko, jak w Maku, z tym, że nie śmierdzi frytkami. Dziwi mnie i nieco frustruje, że gdy zamawiam makaron albo sałatkę to bipera nie dostaję i muszę co chwilę zerkać lub podchodzić, by sprawdzić, czy moje danie jest już gotowe.

Wracając do dań – możemy podejrzeć jak powstaje nasze, możemy zażyczyć sobie np. bardziej lub mniej pikantne itd. Świetnie. Ponadto, wszystkie makarony są własnej roboty, przygotowane tego samego dnia na miejscu w specjalnej Pasta Manifattura. Sam wybór past jest duży – blisko 10 różnych rodzajów, w tym razowe. Pycha!

 

 

PODSUMOWANIE:

GDZIE VAPIANO, ul. Taśmowa 7 (Mokotów), Al. Jerozolimskie 63/róg Emilii Plater (Centrum)
NA CO lunch, rodzinny obiad
Z KIM samemu, z partnerem, z rodziną, ze znajomymi (nie na długie siedzenie)
KUCHNIA włoska; pizza, makarony robione na miejscu, zupy, lekkie alkohole. Pyszne desery! Posiłki przygotowywane są na oczach zamawiającego, który, jeżeli ma takie życzenie, może wpływać na wygląd złożonego zamówienia
WNĘTRZE przestronne; długie ławy, na nich lampki i doniczki z roślinkami. Na ścianach stare zdjęcia we włoskim klimacie. Wnętrza są dość widne i przyjazne.
OBSŁUGA samoobsługa (ale nie trzeba sprzątać :))
CENY od 15 do 30 zł
OGÓLNA OCENA do Vapiano można wpaść na szybki lunch, będąc akurat przelotem w pobliżu, lub na rodzinny obiad (częściej spotykane przy Taśmowej). Lubujemy się w prawdziwie włoskim smaku każdej pizzy. To właśnie tu warto zasmakować się z Gaspacho
REZERWACJA MIEJSC Taśmowa: (022) 356 10 50Jerozolimskie: (022) 852 49 65; www.vapiano.de/frame.php?lang=pl

 

 

 • Wykop
 • Blip
 • Flaker
 • Pinger
 • Reddit
 • Tumblr
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj


2 odpowiedzi na “Vapiano”

 1. A. Sternal napisał(a):

  Raczej unikam włoskiej kuchni poza Italią. W czasie ostatniej wizyty w Warszawie dałem się jednak namówić na Vapiano. To było najgorsze scampi jakie jadłem w życiu. Właściwie należy napisać próbowałem jeść, ale niestety się nie dało. Przegotowany makaron, twarde jak kamienie scampi ( za długo na ogniu ). Usłyszałem: „bardzo nam przykro”. Na szczęście są jeszcze w Warszawie miejsca gdzie można dobrze zjeść bez betonowania żołądka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *